تبلیغات
این در خانه ی مهر است که باز است هنوز - اخبار تکمیلی از شکنجه هانیه کوچولو
این در خانه ی مهر است که باز است هنوز

جهانی که شایسته‌ی کودکان باشد، شایسته‌ی همگان است

اخبار تکمیلی از شکنجه هانیه کوچولو

چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390

سایت تابناک به نقل از جام جم نوشت :
حمید ـ ناپدری ـ با اعتراف به شكنجه هانیه كوچولو و شكستن دست‌های او، گفت: ‌من دست‌ و پای هانیه را سوزاندم و در این مدت بارها شكنجه‌اش كردم. مادر هانیه از ترس جان دخترش، سكوت می‌كرد.

جام جم: ناپدری هانیه، دختر شكنجه شده تهرانی روز گذشته در شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه 29 تهران، اتهام كودك‌آزاری را پذیرفت و مادر این كودك را بی‌گناه معرفی كرد.

29 فروردین امسال ماجرای این كودك‌آزاری به بازپرس آذرتاش، رئیس شعبه 5 دادسرای ناحیه 29 تهران گزارش شد و با صدور دستور قضایی ویژه در این ارتباط، دختر 8 ساله به بیمارستان رسول اكرم(ص) تهران انتقال یافت و مادر این كودك همراه مردی كه با او زندگی می‌كرد، دستگیر شدند.

زن و مرد بازداشت شده در بازجویی‌های قضایی ـ پلیسی یكدیگر را متهم به شكنجه كودك 8 ساله كردند و هركدام سعی داشتند خود را در شكنجه كودك بی‌تقصیر جلوه دهند.

خبر کامل را در ادامه مطلب بخوانیددر پی این حادثه تلخ، هموطنان بسیاری از نقاط مختلف كشور با گروه حوادث «جام‌جم» تماس گرفتند و ضمن ابراز همدردی با این كودك، از بازپرس پرونده و مسوولان قضایی تهران درخواست كردند با عاملان شكنجه نیز برخورد جدی و قانونی شود.

هانیه پس از 16 روز كه در بیمارستان رسول اكرم(ص) تهران بستری بود، برای تحقیق قضایی در حالی به شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه 29 تهران انتقال یافت كه ناپدری‌اش ساعاتی بعد به طور جداگانه بازجویی شد.

هانیه همچنان ترس و هراس داشت و حتی از شنیدن نام‌حمید ـ مرد آزارگرـ وحشت می‌كرد. بازپرس آذرتاش با آرام كردن هانیه، از او خواست آنچه را كه در مورد حمید ـ ناپدری ـ می‌داند، برایش بگوید.

تنفر هانیه از ناپدری

هانیه دختر 8 ساله به بازپرس پرونده گفت: من از حمید متنفرم. او مرد بدی است و علاقه‌ای به دختربچه‌ها ندارد. خیلی دوست داشتم مانند دیگر بچه‌ها به مدرسه بروم و با همسن‌وسالان خودم بازی كنم، اما ... .

دختر خردسال افزود: حمید هر روز مرا كتك می‌زد و شكنجه می‌داد. من و مادرم را مجبور می‌كرد برای تامین هزینه زندگی و اعتیاد او گدایی كنیم.

شاید اگر مادرم اعتیاد نداشت، راحت‌تر از من حمایت می‌كرد تا این‌گونه آسیب نبینم. هانیه كوچولو ادامه داد: حمید را از من دور كنید، از او می‌ترسم. مادرم از ترس كتك زدن‌های حمید سكوت می‌كرد. دلم برای مادرم تنگ شده و می‌خواهم او را ملاقات كنم.

وی افزود: خانواده مادری‌ام در آستارا زندگی می‌كنند، ولی من تاكنون آنها را ندیده‌ام. دلم برای مامان‌بزرگ، بابابزرگ، خاله و دایی‌ام تنگ شده است. آقای قاضی، آنها را پیدا كنید؛ شاید خانواده مادری‌ام سرپرستی مرا قبول كنند.

بازپرس آذرتاش پس از شنیدن اظهارات هانیه كوچولو، او را در اختیار مددكاران اورژانس اجتماعی قرار داد و ساعاتی بعد حمید ـ ناپدری ـ در دومین جلسه بازجویی حاضر شد.

اعتراف به شكستن دست‌های دختر خردسال

حمید ـ ناپدری ـ با اعتراف به شكنجه هانیه كوچولو و شكستن دست‌های او، گفت: ‌من دست‌ و پای هانیه را سوزاندم و در این مدت بارها شكنجه‌اش كردم. مادر هانیه از ترس جان دخترش، سكوت می‌كرد.

هر بار مادرش می‌خواست مانع كتك خوردن هانیه شود، او را هم با كابل كتك می‌زدم.

وی اضافه كرد: مادر هانیه، دخترش را شكنجه نكرده و من عامل حادثه‌ام و حاضرم بدترین مجازات‌ها در حق من اعمال شود. با ثبت اظهارات متهم، بازپرس آذرتاش، رئیس شعبه 5 دادسرای ناحیه 29 تهران، مرد كودك‌آزار را با تجدید قرار قانونی روانه زندان كرد.

تحویل هانیه به بهزیستی

بازپرس پرونده درباره آخرین جزئیات پرونده به «جام‌جم»‌ گفت: هانیه دختر آسیب‌دیده، با دستور قضایی به طور موقت تحویل سازمان بهزیستی تهران شده است.

با توجه به نظر كارشناسان پزشكی قانونی مبنی بر طول درمان 2 ماهه برای هانیه، هنوز نظریه پزشكی قانونی به طور قطعی اعلام نشده و به محض دریافت نظریه قطعی، متهمان طبق قانون مجازات می‌شوند.

رئیس شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه 29 تهران افزود: همچنین دستور قضایی در ارتباط با شناسایی خانواده مادری هانیه كه در شهر آستارا زندگی می‌كنند و نیز خانواده پدری هانیه صادر شده است تا اگر آنها صلاحیت نگهداری از این كودك را داشته باشند، سرپرستی هانیه به یكی از این دو خانواده سپرده شود.

آذرتاش در رابطه با سرپرست موقت هانیه گفت: با هماهنگی قضایی یكی از مدیران دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 29 تهران سرپرستی موقت هانیه را به عهده گرفته است و شكایت قیم موقت از عاملان حادثه در دادسرا مطرح و در حال رسیدگی است.

تحقیق از مسوولان بهزیستی

بازپرس پرونده در ضمن به احضار مسوولان بهزیستی اشاره كرد و گفت:‌ چند روز پیش مسوولان بهزیستی در رابطه با قصور در پرونده این كودك‌آزاری مورد تحقیق قرار گرفتند كه با خاتمه تحقیقات، تصمیم لازم گرفته خواهد شد.

قاضی پرونده درباره قانون مجازات كودك‌آزاری گفت: طبق ماده 4 قانون حمایت از كودكان و نوجوانان، حكم فرد كودك‌آزار 3 ماه و یك روز تا 6 ماه حبس و 10 میلیون ریال جزای نقدی است.

اما در پرونده هانیه با توجه به عمق فاجعه، طبق ماده 8 قانون حمایت از كودكان و نوجوانان عمل خواهد شد. به این صورت كه با افزایش میزان صدمات به فرد آسیب‌دیده، مجازات متهم نیز تشدید خواهد شد.

اعمال ماده 614 قانون مجازات اسلامی برای متهم

رئیس شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه 29 تهران یادآور شد: در این حادثه استخوان‌ دست‌های هانیه شكسته شده و بدنش نیز بشدت آسیب دیده است كه طبق ماده 614 قانون مجازات اسلامی، كودك‌آزار باید به 2 تا 5 سال حبس، قصاص و دیه در حق فرد آسیب‌دیده محكوم شود.

وی تصریح كرد: در ارتباط با این كودك‌آزاری نیز با عامل حادثه ـ ناپدری هانیه ـ طبق ماده 614 قانون مجازات اسلامی برخورد قضایی می‌شود.

این مقام قضایی خاطرنشان كرد: هفته آینده هانیه، ناپدری و مادر او در مواجهه حضوری با یكدیگر قرار می‌گیرند تا دیگر ابعاد این پرونده فاش شود.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها